Конференції

10.12.2021 р.

10 грудня 2021 року на базі МЕМ ФК відбулась ювілейна X   Регіональна студентська науково-практична  конференція

"Нобелівські читання-2021".


Для нас 2021 рік – це 10-річчя нашої конференції. Найбільший здобуток за цей час – це формування інтелектуальної та творчої спільноти студентів і викладачів-новаторів. Кожний яскравий виступ – це результат наполегливої праці талановитого студента та його керівника,  наставника, вчителя. «Нобелівські читання» – це багатоголосся юних обдарувань та досвідчених фахівців.


За 10 років «Нобелівські читання»  досягли рівня Регіональної конференції. Розширилась  географія учасників: м. Маріуполь, м. Київ, м. Дніпро, м. Вугледар, м. Львів, м. Запоріжжя, м. Красний Луч.  За 10 років в роботі «Нобелівських читань»  взяли участь приблизно 500 студентів і 60 наукових керівників.


В «Нобелівських читаннях-2021» взяли участь 35 студентів та 22 керівники.


Висловлюємо  щиру подяку компанії TRINITY, керівництву підприємства  «Метінвест-ПромСервіс»   групи  Метінвест,  керівництву, викладачам та студентам Маріупольського фахового коледжу культури і мистецтв  за  підтримку «Нобелівських читань» протягом 10 років. 

«Нобелівські читання» відкривають нові таланти.


Проектна діяльність виявляє серед студентів перспективних, зацікавлених та  мотивованих!


Дякуємо Вам, шановні учасники “Нобелівських читань».     


20.12.18p. 

На базі Маріупольського електромеханічного технікуму відбулась конференція "Електротехніка навколо нас: погрес електротехнологій, проблеми, перспективи". Студенти з захопленням приймали участь в конференціїї і ділилися своїми знаннями в електротехниці.

10.12.18р. 

10 грудня 2018 року о 10-00 на базі Маріупольського електромеханічного технікуму відбулась VIII Регіональна студентська науково-практична конференція «Нобелівські читання». Тема конференції: «Наукова та культурна спадщина Нобелівських лауреатів». В конференції взяли участь студенти усіх коледжей м. Маріуполь, Вугледарського коледжу ДонДУУ, Дніпровського коледжу залізничного транспорту та транспортної інфраструктури. Метою конференції є активізація пошукової роботи, стимулювання і підтримка наукової і пізнавальної діяльності студентів, встановлення між ними творчих контактів, створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді. Кращі роботи були відзначені Дипломами та нагородами від партнерів «Нобелівських читань» - кампанії «TRINITY» та ТОВ «Метінвест-Промсервіс». Адміністрація електромеханічного технікуму та оргкомітет вдячні своїм партнерам за підтримку!


23.11.18р.               

Участь студентів 2 курсу Рихлік Анастасії, Шилістій Анастасії та викладачів Супрунюк Олександри Олександрівни та Фісинчук Людмили Борисівни в обласній конференції "Інформаційні системи та інноваційні технології в сучасному суспільстві", яка проходила в механіко-металургійному технікумі. Вітаємо учасників.

26.04.18р.

Участь у регіональній конференції, що проходила у Маріупольському будівельному коледжі

"ПЕРСПЕКТИВА - 2018"

    Вітаємо наших студентів:

    Секція "Економіка":  ІІ місце - Дробницький Олексій, Півняк Людмила. Керівник - Сушко О.С.

    Секція "Транспорт" ІІІ місце - Савєнко Галина. Керівник - Фоменко В.В.

14.03.18р.

Участь у регіональній конференції, що проходила у Маріупольському коледжі ДВНЗ "МДТУ"

"СТУДЕНТСЬКА НАУКА - ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ"

    Вітаємо наших студентів:

    І місце - Червоний Микол, Іващук Олександр.

    ІІ місце - Дробницький Олексій, Панєєв Ілля.

    ІІ місце - Шиян Олег, Лисняк Марія.

27.12.17р.

В Маріупольському електромеханічному техікумі пройшла 

V регіональна науково-теоретична студентська конференція

 ВНЗ 1-2 рівнів акредитації Маріупольського регіону

"ЕЛЕКТРОТЕХНІКА НАВКОЛО НАС: ПРОГРЕС ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ"



08.12.17р.

Нобелівські читання в МЕМТ

Хто в цьому році отримав Нобелівську премію? Грудень – місяць вручень однієї з найпрестижних премій,

 яка щорічно присуджується за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або вагомий внесок

 в культуру або розвиток суспільства. 

8 грудня в Маріуполі відбулась VII щорічна регіональна студентська научно-практична 

конференція «Нобелівські читання». Організатором конференції традиційно виступив Маріупольский електромеханічний технікум. 

    Конференція пройшла на високому науковому рівні. Дуже приємно було бачити, що в Мариуполі багато творчої молоді, небайдужої до відродження нашої країни, зацікавленою пошуковою роботою і  науковими дослідженнями.  Учасники представили цікаві доклади, які супроводжувалися яскравими презентаціями і визвали увагу слухачів. Студенти висвітлювали останні досягнення в різних областях науки, обмінювалися новою інформацією та дискутували. Компанія TRINITY із задоволенням підтримала це свято науки.

    Тут вони обмінюваються думками, знаходять нові знайомства та натхнення для подальших досліджувань. Переможці отримали дипломи учасника «Нобелівських читань», грамоти та цінні подарунки від партнера  – інтернет-провайдера TRINITY. 

    Але найцінніше те, що придбали учасники – це великий досвід, впевненість в своїх силах, бажання не зупинятися на досягнутому і продовжувати свої досліди.

            Ми сподіваємося, що участь в цій конференції для когось стане путівкою в світ науки та кардинально змінить його майбутнє. Можливо, ми ще почуємо їх імена в зв'язку з справжньою Нобелівською премією.

22.11.17р.

Людина дивовижного дару та складної долі…Лео Мол

Тихий вечір. Гончарна майстерня. Невеличка прохолодна кімнатка з низькою стелею, під якою висить олійний ліхтар. Час від часу потріскує вогонь у горні, у якому гончар випалює посуд. По стінах майстерні метушаться відблиски. У цій грі тіней все здається дивним, навіть химерним… 

Маленький хлопчик, тихо сидячи в куточку, із зацікавленням споглядає за працею батька за гончарним кругом…

Що ж чекає на малого у світі? Як складеться його доля?

Пройде час, і хлопчик виросте. Пройдуть роки, і він стане академіком Королівської канадської академії мистецтв, членом Об’єднання скульпторів Канади та Америки, почесним доктором кількох канадських університетів. Його ім’ям назвуть школу в Баварії. Його зображатимуть на поштовій марці Канади…

Людина дивовижного дару і складної долі – Лео Мол. За лаконічним іноземним ім’ям криється українське — Леонід Григорович Молодожанин.

Він з’явився на білий світ 15 січня 1915 року в сім’ї гончарів у містечку Полонне на Хмельниччині. Але майже все своє життя українець родом прожив на чужині. Через рік після народження сина, у пошуках кращого життя, батьки переселилися аж до Сибіру. Через деякий час сім’я Молодожанинів переїхала до Нальчика на Кавказ.

Леонід ріс хлопчиком допитливим, полюбляв малювати, тому ні для кого не стало дивним, коли після закінчення школи Лео вирішив стати скульптором.

Він навчався в майстерні одного з найвидатніших скульпторів світу, Матвія Манізера, у Ленінградській академії мистецтв, яку успішно закінчив у 1941 році. Але творити митцю далі не судилось, прийшла Друга світова війна. За її часів він потрапив до Австрії, а з часом до Німеччини, де і зустрів свою майбутню дружину Маргарет. Після закінчення війни вони разом переїхали до Голландії, де Лео Молодожанин організував свою керамічно-гончарну майстерню.

У 1948 році подружжя Молодожанинів з сімдесятьома доларами в кишені, не знаючи англійської, опинилося в Канаді, у Вінніпезі – «столиці української діаспори». Перший час митець, який отримав освіту в найвідоміших академіях світу (у Гаазі та Ленінграді), працював на фермі в провінції Альберта. Взимку роботи там не було, і він знайшов її у Вінніпезі. Це місто, стало для нього рідним. У ньому він почав робити кар’єру, тут прийшло до нього світове визнання.

Скульптор від Бога. Він створював і дарував свої роботи людям. Його роботи прості зовні, але кожна має свою унікальну душу.

У 1990 році Лео Мол передав Вінніпегу свою колекцію. А в 1992 році збулася мрія митця – був створений іменний парк скульптура. Цієї миті Лео Мол чекав усе життя…Парк, де будуть лише його роботи…

За багаторічну мистецьку працю Леонід Молодожанин удостоївся найвищої державної нагороди Канади “Орден Канади”, а також державної нагороди України – ордену “За заслуги”. 

Усе своє життя Лео Мол беріг пам'ять про родину, про Україну. Він жив далеко за межами нашої країни, однак зробив значний внесок у популяризацію української культури в світі, гідно представляючи її красу і самобутність.

Нарешті до України повертаються імена її громадян, які вміли залишатися українцями завжди, де б не були і яких би випробувань не зазнали. Історія всесвітньо відомого скульптора Лео Мола переконала мене в тому, що до своєї мети слід іти упевнено й завзято, і тоді мрія обов’язково здійсниться, а радість творчості робитиме життя в моїй країні кращим.

Арабаджі С.І.